Nasıl tanımlanmak istiyoruz?

• Operasyonel olarak mükemmel

• Sağlıklı ve lezzetli ürünler üreten

• Güvenilir üretici

• Daha verimli

• Açık fikirli

• Sürekli öğrenen

• Yaratıcı

• Güvenilir iş ortağı

• İnsanına, çalışanına saygılı, geliştirici

• Doğaya saygılı

• Sürdürülebilir

Doğaya saygılı, Çevreci

Türkiye’nin, fabrika baca atığındaki enerjinin kullanılması ile ısıtılan ilk modern serasıyız. Sürdürülebilir ve çevreci projemizde, seramızın ısınması için 4,5 km mesafede bulunan Kaleseramik fabrikalarının bacalarından çıkan ve 90-110 derece olan su buharı kullanılmaktadır. Fabrika ve seramız arasında bulunan kapalı sistem boru hattında dolaşan suyumuzu fabrikada ısıtıp, seramızın ısıtma sistemindeki ihtiyacını karşılıyoruz.

Tamamen verimsiz kayalık bir arazi üzerine kuruluyuz. Bu nedenle gönül rahatlığı ile topraksız tarım yapıyoruz. Kazdağlarında orman ve doğa ile iç içeyiz.

Hindistan cevizi kabuğunda üretim yapıyoruz

Hindistan cevizi kabuğunda üretim yapıyoruzKüresel ısınma, konut gereksinimi, bilinçsiz gübre ve ilaç kullanımı, zararlı artışı vs. gibi nedenler ile ekilebilir alanlarımız süratle azalmakta. Ancak diğer taraftan da nüfüs ve bağlı olarak besin gereksinimi süratle artmakta. Bu çerçevede teknolojiyi kullanarak çok daha sağlıklı, çok lezzetli, yüksek standartta, kontrollü, hijyenik ve verimli üretim yapmak mümkün. Üstelik sürdürülebilir…

Kazdağları’nın mükemmel, doğal suyunu ve oksijen dolu havasını kullanıyoruz

Seramızda ürünlerimizi beslemek ve sulamak için kullandığımız suyumuzu kendi kuyumuzdan elde ediyoruz. Pırıl pırıl sular ve tertemiz havamız, ürünlerimiz ile sizlere sağlık taşıyor…

Kadın İstihdamı

Bölgenin önemli sorunlarından biri olan sosyal haklarını sağlayamamış kadınlar için çok önemli bir proje. Seramız, tüm yıl boyunca çalışıyor. Adeta bir sebze fabrikası. Çalışanlarımızın 95% i kadın. Kadın istihdamı konusunda pozitif ayrımcılık yapıyoruz.

Biyolojik Mücadele, Sağlıklı Ürünler

Üretimimizde ilaç ve hormon kullanmıyoruz. Seramızda çalışan binlerce arımız var. Hormona gerek duymuyoruz. Yine seramızda çalışan binlerce yararlı böceğimiz var. Zararlılara karşı onlar mücadele ediyor ve ürünlerimizi koruyorlar. İlaca gerek kalmıyor. Son derece sağlıklı ve hijyen koşullarda, çocuklarımızın da yediği ürünler üretiyoruz.

Satış Kanallarımız

Ürünlerimizi hem yurt içi hem de yurt dışında çok değerli perakendeciler ve iş ortaklarımız aracılığı ile tüketicilere ulaştırıyoruz. Ayrıca www.mavruz.com.tr web sitemizden vereceğiniz siparişleriniz, kargo ile kapınıza teslim edilmektedir.

Sosyal Medya

Facebook’ta ” Mavruz Tarım “, Instagram’da ” mavruz.tarim ” adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz. Yine web sayfamızdan bu hesaplarımıza bağlantılar bulabilirsiniz.

Sürdürülebilir İş Ödülü 2019

Çok gururluyuz. Ancak sorumluluğumuz daha da çok. İnsana, çevreye, doğaya saygılı çalışma modelimiz ile KOBİ Atık Yönetimi Kategorisinde, Sürdürülebilir İş Ödülü aldık. Nice ödüllere…

Tarımsal Üretim Hakkında

Lütfen domates deyip geçmeyin, arkasında çok büyük bir emek var. 100bin in üzerinde bitkimiz ile hergün ilgileniyoruz. Onların da canlı olduğunu, bizler gibi gereksinimleri olduğunu unutmayınız. Biz onlara iyi bakmaya çalışıyoruz ki onlar da bize en güzel, en lezzetli ürünleri versinler. Çocuk gibi bakıyoruz. Umarız ürünlerimizi beğenirsiniz…